Wszystkich:357,754
Przenosiny na nowy serwer
Od 30 lipca strona Remusa Kościerzyna w całości została przeniesiona na nowy serwer. Strona, na której znajdujesz się obecnie będzie przez jakiś czas funkcjonowała jako archiwum, po czym zostanie usunięta. Zapraszamy do odwiedzenia nas pod nowym adresem.

Rekord życiowy Kamila Wołoszyka
Kamil Wołoszyk poprawił własny rekord życiowy w biegu na 800 m podczas wczorajszego mityngu kwalifikacyjnego dla juniorów i młodzieżowców w Gdańsku. Od teraz najlepszy wynik Kamila na dystansie dwóch okrążeń wynosi 2:00.63. Poprzednia "życiówka", ustanowiona w maju tego roku, także na stadionie AWFiS w Gdańsku, wynosiła 2:01.37. Nasz drugi reprezentant na wczorajszych zawodach, Mateusz Kąkol, niestety nie ukończył biegu na 1500 m.
Mityng wakacyjny w Białogardzie [GALERIA]
Czołowe lokaty, jednak bez rekordów życiowych zajmowali biegacze Remusa Kościerzyna podczas sobotniego mityngu w Białogardzie. Mateusz Kąkol zwycięzył z czasem 2:34.56 na dystansie 1000 m, natomiast Kamil Wołoszyk zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 m z wynikiem 4:08.62. Przyzwoity debiut w naszym klubie zanotował Marcin Szulc, który bieg na 1000 m ukończył z wynikiem 3:01.96, co dało mu 6 miejsce.
Grzegorz Janikowski dziesiąty na Mistrzostwach Polski Juniorów
MPJ Kamil WołoszykBardzo dobry start zanotował Grzegorz Janikowski na Mistrzostwach Polski Juniorów, które w ubiegły weekend odbyły się w Toruniu. Nasz zawodnik w finałowym konkursie rzutu oszczepem zajął dziesiątą pozycję. Dla podopiecznego trenera Wojciecha Pobłockiego jest to największe dotychczasowe osiągnięcie sportowe.

Nieco poniżej oczekiwań spisał się nasz drugi reprezentant. Kamil Wołoszyk zajął 27 miejsce w biegu na 1500 m. Zawodnik trenowany przez Leszka Zblewskiego uzyskał drugi wynik w karierze - 4:05.77.
Mistrzostwa Polski Juniorów
W Toruniu rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Polski Juniorów. Nasz klub na tych zawodach reprezentować będą Grzegorz Janikowski i Kamil Wołoszyk. Grzegorz wystartuje dziś w eliminacjach rzutu oszczepem (800), Kamil natomiast w niedzielę wystartuje w biegu na 1500 m. Podopiecznym Wojciecha Pobłockiego i Leszka Zblewskiego życzymy powodzenia!
Srebro Wojciecha Pobłockiego na Mistrzostwach Polski Weteranów
W. PobłockiWojciech Pobłocki wywalczył w sobotę srebrny medal w biegu na 400 m przez płotki podczas Mistrzostw Polski Weteranów. Nasz reprezentant w swoim debiucie na tym dystansie uzyskał czas 1:16.79, co dało mu drugą pozycję w kategorii M45. Zwycięzył Jerzy Krauze z Koszalina (1:04.27), a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Piotr Płoskoński. Wojciech zajął ponadto piąte miejsce na 100 oraz czwarte na 200 metrów. Dwudniowe zawody odbyły się w Zielonej Górze.
Życiówki na Lidze Młodzików i Dysku Pomorskim
Kilka rekordów życiowych poprawili nasi młodzi zawodnicy podczas ostatnich zawodów wojewódzkich: Dysku Pomorskim oraz Lidze Młodzików. Najwartościowszy rezultat uzyskał Patryk Serkowski, który zdecydowanie poprawił życiówkę na dystansie 600 m. Od teraz najlepszy obecnie zawodnik Remusa w kategorii młodzika może pochwalić się wynikiem 1:36.00. Rekordy życiowe na tym samym dystansie poprawiały także Weronika Lizakowska i Weronika Pustułka. Swoje najlepsze wyniki w biegach sprinterskich na 100 i 300 metrów uzyskała natomiast Olimpia Podolska. Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi trenera Wojciecha Pobłockiego.
Brązowy medal Kamila Wołoszyka w Bydgoszczy [GALERIA]
Makro - Bydgoszcz 2011Kamil Wołoszyk wywalczył brązowy medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w Bydgoszczy. Zawodnik Remusa Kościerzyna zajął trzecie miejsce w rywalizacji juniorów na dystansie 1500 m uzyskując rezultat 4:06.07. W konkurencji 5000 m czwarte miejsce zajął Maciej Kerszen. Nasz reprezentant uzyskał czas 16:20.93, który jest jego nowym rekordem życiowym. Dobre starty zanotowali także nasi dwaj seniorzy, Mateusz Kąkol był drugi na 3000 m z czasem lepszym od rekordu życiowego - 8:47.42, natomiast Leszek Zblewski zajął czwarte miejsce w biegu na 800 m.
Zwycięstwo Zblewskiego w Obliwicach
Obliwice 2011Medale juniorów na Mistrzostwach Okręgu to nie jedyne sukcesy, jakie odnieśli lekkoatleci z Remusa Kościerzyna w miniony weekend. Równie dobry start podczas IV Międzynarodowej Mili ROL LAND zantotował Leszek Zblewski. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik zwyciężył w biegu na dystansie 1 mili pokonująć liczne grono silnych rywali, m.in. Marcina Nagórka i Bartosza Mazerskiego. W biegu eliminacyjnym na 6 km nasi biegacze zajęli 4 i 5 lokatę.
Świetny występ na Mistrzostwach Okręgu
Mistrzostwa OkręguRewelacyjnie spisali się dziś reprezentanci Remusa Kościerzyna na Mistrzostwach Okręgu Juniorów w Gdańsku. Wszyscy zawodnicy zdobyli srebrne medale oraz zdecydowanie poprawili własne rekordy życiowe. Kamil Wołoszyk zajął drugie miejsce w biegu na 1500 m z wynikiem 4:01.35, Maciej Kerszen był drugi na dystansie 3000 m (8:58.05), natomiast Grzegorz Janikowski rzutem na odległość ponad 56 metrów zajął drugie miejsce w konkursie rzutu oszczepem.
Dobre występy w Gdańsku [FILM + GALERIA]
Bieg po TwierdzyDwa kolejne dobre występy mają za sobą lekkoatleci z Kościerzyny. W sobotę dwukrotnie stawali na starcie imprez w Gdańsku. Najpierw dwójka naszych biegaczy rywalizowała w Gdańskim Biegu po Twierdzy. Leszek Zblewski i Mateusz Kąkol zajęli tam odpowiednio trzecią i czwartą lokatę, ulegając jedynie Łukaszowi Gurfinkielowi i Bartoszowi Mazerskiemu.

Na drugiej imprezie - Mityngu LA rozgrywanym na stadionie AWFiS Gdańsk dobry występ zanotowali: Wiktoria Hendryk (200 m), Maciej KerszenKamil Wołoszyk (obaj na 800 m) i Grzegorz Janikowski (rzut oszczepem). Wszyscy poprawili własne rekordy życiowe.